POLSKI JUBILER » NUMERY » 2009 » 07-08/2009
Sztuczna biżuteria na stałe przeniknęła do polskiej branży jubilerskiej. Nie jest już modną tendencją, a stała się stałym elementem rynku. Coraz częściej kobiety odkładają swoją wartościową biżuterię do szkatułek, a zaczynają chodzić w sztucznej biżuterii, która z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Oczywiście biżuteria złota z diamentami nadal…
/
Czytaj artykuł...
Rozmowa z prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników Mariuszem Drapikowskim Polski Jubiler: W zeszłym miesiącu został pan wybrany na nowego prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników. Wobec tego chciałabym zapytać, jakie będą pana pierwsze decyzje? Czy zamierza pan wprowadzić zmiany w sposobie pracy i zarządzaniu MSB? Mariusz Drapikowski, prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników: Pełniąc stanowisko…
/
Czytaj artykuł...
Plastikowe, duże i wielobarwne bransoletki, olbrzymie kolorowe kolczyki, naszyjniki z plastikowych korali… Taką biżuterię można teraz zobaczyć na najbardziej wyrafinowanych pokazach mody. Sztuczna biżuteria zdominowała rynek, jest jej coraz więcej i cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów. A właściciele sklepów jubilerskich coraz częściej stają przed dylematem, czy zamówić ją…
/
Czytaj artykuł...
25 czerwca podczas Warsaw Fashion Nights zaprezentowana została biżuteria YES zaprojektowana przez Michała Hekmata, jednego z najbardziej utalentowanych projektantów młodego pokolenia. Na sukces premierowego wieczoru z nowego cyklu Warsaw Fashion Nights złożyło się zaskakujące połączenie różnych, wyrazistych elementów. Klasyczne ikony świata mody, awangardowe wzornictwo i prestiżowa biżuteria tworzyły zaskakującą całość.…
/
Czytaj artykuł...
dr Włodzimierz Łapot Laboratorium Gemmologiczne Uniwersytet Śląski Kamuflaż pęknięć, rys, drobnych szczelin i innych podobnych defektów w kamieniach szlachetnych ma równie starą tradycję jak zainteresowanie nimi. Zabiegi takie szczególnie chętnie stosowano względem niektórych kamieni kolorowych. Przykładem może być znane już w czasach antycznych olejenie szmaragdów, szczególnie w basenie Morza Śródziemnego.…
/
Czytaj artykuł...
Na polskim rynku pojawiła się znana marka jubilerska Pandora i od czerwca Polki także będą mogły nosić kultową bransoletkę z zawieszkami w srebrze, złocie, z kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi, które mogą być dowolnie komponowane. Pandora działa od 1982 roku, gdy Per Enevoldsen razem z żoną otworzył w dzielnicy Norrebrogade w…
/
Czytaj artykuł...
Marek Piotrowski prawnik, doradca podatkowy Jednym z powszechnie występujących w obrocie gospodarczym obowiązków przedsiębiorców wynikających z regulacji ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, popularnie zwanej ustawą o VAT, jest obowiązek wystawiania faktur. Konieczność taka wynika z brzmienia art. 106 ust. 1 powołanej ustawy, który…
/
Czytaj artykuł...
Spośród 24 nadesłanych prac wyłonieni zostali laureaci konkursu zorganizowanego przez Muzeum Bursztynu w Gdańsku. Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w pierwszej dekadzie września. Kapituła konkursu była pod ogromnym wrażeniem skali podejmowanych przez uczniów inicjatyw, niezwykłą pomysłowością oraz wysokim poziomem merytorycznym oraz determinacją w ich realizacji. Ich…
/
Czytaj artykuł...
Rozmowa z Andrzejem Adamskim, jubilerem, twórcą, którego większość projektów zdominował bursztyn Polski Jubiler: Powoli, ale jednak zmienia się podejście Polek i Polaków do oryginalnej biżuterii. Staje się ona przekazem treści na temat osoby ją noszącej. Z roku na rok kobiety robią się coraz odważniejsze i chętniej manifestują siebie dzięki oryginalnej…
/
Czytaj artykuł...
Między 2 a 6 września światowa branża jubilerska będzie miała okazję spotkać się w Hongkongu na targach biżuterii i zegarków. W spotkaniu branży będzie uczestniczyło ponad dwa tysiące czterystu wystawców z 47 krajów. Natomiast organizatorzy zakładają, że targi odwiedzi ponad czterdzieści tysięcy kupujących z całego świata. Targi HKTDC Hongkong Watch…
/
Czytaj artykuł...
Heidi Sand jest norweską artystką tworzącą zarówno biżuterię, jak i obiekty złotnicze. Pracuje głównie w srebrze. Wykształcenie artystyczne w ramach obróbki metalu i jubilerstwa rozpoczęła na norweskiej The National College of Art and Design w Oslo oraz w Stanach Zjednoczonych, najpierw na State University of New York, a nastepnie w…
/
Czytaj artykuł...