Polskie srebro żyłą złota

pj_2009_07-39.jpgPolski rynek jubilerski zdominowany jest przez hurtownie srebrnej biżuterii i półfabrykatów. Srebrna biżuteria od dawna święci w Polsce triumfy popularności i nie jest to tylko zasługą jej stosunkowo niskiej ceny, ale przede wszystkim całej rzeszy Polaków, którzy chcą w sklepach jubilerskich kupować srebrne produkty.


W zjawisku fascynacji Polaków srebrem nie bez znaczenia pozostaje fakt, że Polska jest największym producentem srebra w Europie. Jest to oczywiście związane z posiadaniem dolnośląskich złóż miedzi i srebra eksploatowanych przez KGHM Polską Miedź, który wytwarza ponad tysiąc trzysta ton srebra rafinowanego rocznie.


Srebrne żniwo

Polski rynek jubilerski zdominowany został przez hurtownie oferujące klientom srebrną biżuterię i półfabrykaty. I niezależnie od ich liczby wciąż jest miejsce na nowe firmy oferujące klientom srebrne precjoza. - Nie ma takiej ilości srebrnej biżuterii, która nie byłaby wchłonięta przez rynek - mówi Adam Karolczak, właściciel hurtowni ze srebrną biżuterią. - Każda ilość biżuterii srebrnej, która zostaje przez nas wyprodukowana, znajduje swoich odbiorców. Najlepiej sprzedają się kolczyki, łańcuszki i zawieszki - dodaje. Hurtownie oferują swoim klientom całą gamę srebrnej biżuterii, począwszy od półfabrykatów, na srebrnych pudełkach kończąc. - Klienci sklepów jubilerskich bardzo sobie chwalą srebrną biżuterię. Uważają, że jest elegancka, niepretensjonalna i pasuje do każdej okazji - mówi Wiktor Pawlikowski, jubiler i właściciel sklepu. - Każda Polka ma w swojej szkatułce srebrną biżuterię i bardzo często kupuje sobie nową - dodaje. űaden sklep jubilerski nie może się obyć bez posiadania w swojej ofercie srebrnej biżuterii, ponieważ doprowadziłby do dobrow [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak