Artykuły z działu

Przeglądasz dział PRODUKT (id:118)
w numerze 03/2014 (id:130)

Ilość artykułów w dziale: 2

pj-2014-03-01

Kosztowności dla pupila

Posiadanie psa modnej rasy jest wyznacznikiem prestiżu, przynależności do elitarnego kręgu społecznego. Nie dziwi zatem fakt, że właściciele czworonogów starają się dbać o swojego pupila, nie tylko prowadząc go do psiego salonu piękności, ale także kupując mu biżuterię.

pj-2014-03-17

Biżuteria przeznaczona dla psów i kotów jest w Polsce zjawiskiem niszowym. Rzadko kto decyduje się na wprowadzenie do swojej oferty ozdób biżuteryjnych przeznaczonych dla zwierząt. Trudno znaleźć także sklep specjalizujący się w sprzedaży biżuterii ze srebra czy złota tworzonej dla psów czy kotów. Niemniej na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów biżuteryjnych przeznaczonych dla czworonogów. Gadżety takie oferowane są klientom w sklepach z akcesoriami dla zwierząt.

Obroża z kryształami Swarovskiego

– Najpopularniejszą biżuterią kupowaną w polskich sklepach przeznaczoną dla zwierząt są obroże ozdobione kryształkami Swarovskiego – mówi Filip Parykoczyniak, pracownik sklepu z akcesoriami dla zwierząt Pets. – Właściciele psów decydują się także na zakup adresówki wykonanej ze stali szlachetnej lub tytanu – dodaje. Zakup obroży z kryształami Swarovskiego to wydatek rzędu 150-300 złotych, a adresówki wykonanej z materiałów jubilerskich – od 25 do 250 złotych. Zdarza się również, że klienci decydują się na zakup srebrnych zawieszek na obrożę. – Pomysły miłośników zwierząt są niczym nie ograniczone, dlatego też często jesteśmy pytani, czy istnieje możliwość zakupu u nas złotych zawieszek czy kokardek – mówi Filip Parykoczyniak. – Klienci zainteresowani są kupnem drogocennych, najczęściej srebrnych, ale także złotych zawieszek na obrożę, na których można byłoby wygrawerować adres oraz numer telefonu do siebie – dodaje.

Pies synonimem luksusu

Posiadanie psa stało się ostatnio niezwykle popularne, jednak ich właścicielom nie zawsze chodzi o dobro zwierzaka. Często decydując się na kupno psa kierują się dwoma kryteriami: modą oraz wyglądem psa. Najmodniejszymi rasami są obecnie yorki shih tzu oraz chihuahua, ich posiadanie świadczy o przynależności do elity. Dlatego też właściciele sklepów z akcesoriami dla zwierząt nie widzą nic dziwnego w fakcie, że do Polski sprowadzana jest psia biżuteria, również ta wykonana z metali szlachetnych. Jak podkreślają pracownicy sklepów dla zwierząt, modny i drogi pies musi mieć odpowiednią oprawę. – Małe psy są niezwykle wdzięczne jeśli chodzi o przystrajanie ich w najróżniejsze ozdoby – mówi Filip Parykoczyniak. – Właściciele nie liczą się także ze stratą drogiej biżuterii, gdyż ich pupil większość czasu spędza w domu – dodaje. W USA oraz Japonii biżuteria dla zwierząt nie stanowi na rynku biżuterii niszy, a raczej jest to dynamicznie rozwijający się sektor, na którym pojawiają się stale nowe kolekcje. Na razie w Polsce zjawisko to przyjmowane jest z przymrużeniem oka, jednak nie można wykluczyć, że za klika lat także u nas będą otwierały się sklepy z „pets biżu”.

Gadżetomania biżuteryjna

Młodzi ludzie nie wyobrażają sobie życia bez smartfonu. Jest on dla nich podstawowym narzędziem, bez którego nie ruszają się z domów. W smartfonie mają swój zamknięty świat. Nie dziwi zatem fakt, że dbają o niego niemal jak o członka swojej rodziny. Za sprawą tej fascynacji na rynku jubilerskim pojawia się coraz więcej ozdób biżuteryjnych, pozwalających na zabezpieczenie smartfonu, ale także na upiększenie go, nadanie mu stylu.

pj-2014-03-16

Ozdoby na elektroniczne gadżety coraz częściej pojawiają się w salonach jubilerskich. Za ich projektowanie wzięli się czołowi projektanci biżuterii. Podkreślenia wymaga fakt, że wykonywane są one z najlepszych materiałów jubilerskich – złota, diamentów czy nawet platyny.

Smartfon świadczy o tobie

Bezustanna walka o klienta w polskich salonach jubilerskich sprawia, że sprzedawcy, twórcy i importerzy złotej biżuterii starają się zaskakiwać klientów oryginalnymi kolekcjami. Na uwagę zasługują kolekcje ozdób biżuteryjnych na smartfony. – Wielofunkcyjny telefon stał się nieodłącznym elementem naszego życia – mówi dr Katarzyna Miśkowska, specjalistka ds. marketingu. – Polacy kupują coraz wymyślniejsze i droższe modele smartfonów, które symbolizują nie tylko ich pozycję i status materialny, ale także świadczą o „młodości i nowoczesności” ich posiadacza – dodaje. Gadżety elektroniczne są bowiem także przedmiotami luksusowymi, które „przemawiają” za ich posiadaczy. – Posiadacze smartfonów za kilka tysięcy złotych są chętnymi nabywcami „biżuteryjnych” gadżetów do ich ochrony – mówi Katarzyna Miśkowska. – Biżuteryjne ozdoby pozwalają także na wyróżnienie się wśród znajomych, pokazanie swojego statusu materialnego i oryginalności – dodaje. Jeszcze do niedawna etui do telefonu komórkowego inkrustowane kamieniami szlachetnymi i wykonane po części ze złota byłoby uważane za zbędny gadżet, którego nikt nie kupi, dziś cieszy się ono coraz większą popularnością wśród najbogatszych klientów salonów jubilerskich. Najpopularniejszym rodzajem jubilerskiej ozdoby na smartfon są ozdobne pokrowce wykonane ze srebra i złota inkrustowanego kamieniami szlachetnymi bądź kryształami Svarowskiego. Projektanci wykorzystują nowe materiały jubilerskie i wprowadzają etui z żywic i nylonu z kamieniami ozdobnymi lub syntetycznymi czy perłami.

Personalizowanie smartfonu

Bardzo dużą popularnością wśród klientów sklepów z biżuterią cieszą się zawieszki biżuteryjne na telefon. Projektanci tworząc oryginalne ozdoby dostosowują się do oczekiwań rynku jubilerskiego. Twórcy przygotowują zawieszki ze złota czy platyny inkrustowane kamieniami szlachetnymi, najczęściej malutkimi brylantami. Obserwując klientów można powiedzieć, że im oryginalniejsza i droższa ozdoba, tym chętniej klienci ją kupują. Warto zauważyć, że właściciele sklepów z biżuterią wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadzają do swojego asortymentu srebrne i złote charmsy przeznaczone do ozdoby smartfonu. Podkreślenia wymaga fakt, że klienci przeznaczają na ozdabianie swoich elektronicznych gadżetów niemałe kwoty – od 50 do 1500 złotych. Można podejrzewać, że rynek kosztowności dla telefonów komórkowych czy komputerów będzie w Polsce powiększać się, podobnie jak to ma miejsce na innych rynkach europejskich. Zamożni klienci chcą poprzez posiadanie drogich i modnych gadżetów podkreślać swój status majątkowy. Warto zastanowić się nad nawiązaniem współpracy z projektantami biżuterii, którzy tworzą biżuterię „technologiczną”. W salonach z biżuterią powinny znaleźć się przedmioty biżuteryjne, które cieszą się zainteresowaniem klientów, gdyż ich brak w asortymencie może narazić właścicieli na straty.