Żywe srebro

Ceny srebra rosną bardzo dynamicznie. Coraz więcej inwestorów zaczęło zdawać sobie sprawę, że inwestycja w metale szlachetne stanowi możliwość lukratywnego ulokowania swojego kapitału. Branża jubilerska nie powinna jednak popadać w pesymizm, bowiem mimo wzrostu cen srebra, klienci nadal zainteresowani są kupnem srebrnej biżuterii.


Znawcy rynku podkreślają, że wielu klientów salonów jubilerskich dokona w nadchodzącym czasie zakupu biżuterii wykonanej ze srebra. Nieco wyższa cena nie będzie miała dla nich większego znaczenia.


Wzornictwo przede wszystkim

Srebrna biżuteria cieszy się wielkim zainteresowaniem klientów. Jest to rodzaj biżuterii, która osiąga najlepsze wyniki sprzedażowe w naszym kraju. Wbrew opiniom właścicieli salonów jubilerskich, klienci przy zakupie srebrnej biżuterii nie zwracają większej uwagi na jej cenę. – Wartość biżuterii srebrnej rośnie – mówi Marek Nowotnik, ekonomista. – Nie można jednak nie zauważyć, że większość osób, które zamierzają w najbliższym czasie zakupić biżuterię, z całą pewnością, mimo wzrostu cen, zdecyduje się na zakupy srebrnych kosztowności – dodaje. Klienci salonów jubilerskich coraz większe znaczenie przykładają do wzornictwa, a nie do ceny produktu. Są oni bowiem gotowi wydać nieco więcej na produkt, który będzie niepowtarzalny. Niektórzy znawcy rynku jubilerskiego w tym upatrują przyczyny niesłabnącego zainteresowania kupnem srebrnych dodatków. – Srebrna biżuteria jest bardzo różnorodna – mówi Michał Walewski, jubiler. – Producenci starają się, aby każdy mógł znaleźć w niej coś dla siebie. Spotykamy mnogość wzorów, krótkie serie biżuteryjne oraz autorską biżuterię, która wykonana jest ze srebra – dodaje.


[...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej