Intergem 2022

Od 23 do 25 września w Idar-Oberstein odbędą się jedne z największych targów kamieni szlachetnych na świecie Intergem 2022. Odwiedzający będą mogli nie tylko kupić kamienie i poszerzyć swoją wiedzę na ich temat, ale także obejrzeć najnowsze kolekcje biżuterii, zapoznać się z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi do jej produkcji oraz uczestniczyć w licznych szkoleniach podnoszących ich umiejętności złotnicze.

pj-042022a-562240-555630

Atrakcją tegorocznego spotkania branży w Idar-Oberstein będzie „Długa noc kamieni”, która odbędzie się 24 września. Uczestnicy odwiedzą siedem miejsc związanych z kamieniami szlachetnymi, m.in. Niemieckie Muzeum Kamieni Szlachetnych, Niemieckie Muzeum Mineralne, Weiherschleife Grinding czy Kopalnię Kamieni Szlachetnych Steinkaulenberg.

Wycieczka pozwoli uczestnikom na poszerzenie swojej wiedzy, a także będzie okazją do zobaczenia miejsc w normalnych warunkach niedostępnych dla zwiedzających. Podczas tegorocznych targów Intergem odbędą się szkolenia i warsztaty z obróbki kamieni szlachetnych i tworzenia z nich biżuterii. Organizatorzy zadbali także o ponoszenie kwalifikacji odwiedzających, organizując praktyczne kursy wykorzystania nowoczesnych technologii w pracy jubilerów i gemmologów. Targom towarzyszyć będą także panele dyskusyjne i sesje naukowe, podczas których poruszane będą problemy dostosowania się do zmieniających się warunków rynkowych.