Narzędzia w dobie ekologii

Jubilerzy, złotnicy, srebrnicy czy bursztynnicy posiadający warsztaty są obecnie w bardzo dobrej sytuacji. Normy narzucane przez UE oraz wymagania klientów sprawiają, że rodzinne firmy jubilerskie cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. Produkcja biżuterii prowadzona tradycyjnymi metodami staje się w obecnych czasach coraz popularniejsza.

w23pj-869094-846745

Troska o środowisko naturalne sprawia, że klienci znacznie częściej wybierają możliwość stworzenia biżuterii w małych, rodzinnych firmach jubilerskich. A to z kolei powoduje, że właściciele warsztatów muszą posiadać tradycyjne narzędzia jubilerskie, które pozwalają wykonać biżuterię zgodnie z ekologicznymi normami.

Warsztaty na topie

Coraz częściej do warsztatów jubilerskich trafiają klienci, którzy chcą posiadać biżuterię wykonaną tradycyjnymi metodami i z użyciem tradycyjnych narzędzi jubilerskich. Przynosząc do twórców własne złoto i kamienie szlachetne, chcą uczestniczyć w procesie powstawania swojej biżuterii – od projektu po gotowy produkt. I coraz większa liczba złotników decyduje się na ukazanie tajników swojego warsztatu pracy konsumentom, dzięki czemu zyskują grono stałych klientów, edukują Polaków i produkują biżuterię z troską o środowisko naturalne. Niestety wiele małych, rodzinnych firm zostało zmuszonych w czasie pandemii do zakończenia działalności gospodarczej.

Natomiast te, które przetrwały na rynku, postawiły na bezpośredni kontakt z klientem i pracę zgodną z polityką zrównoważonego rozwoju. Oczywiście biżuteria powstająca w warsztatach to praco- i czasochłonny proces, ale jak podkreślają [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl