Wystawa Silvii Belii w Gdańsku

Od 27 maja do 26 sierpnia w Galerii Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników w Gdańsku odbędzie się wystawa prac Silvii Belli.

w23pj-782676-579035

Prace Silvii Bellii odzwierciedlają jej fascynację ludzką naturą i wpływem technologii na człowieka, który zmienia jego relacje ze światem. Świat inspirowany technolog ią Dla Silvii Belii żródłem inspiracji jest hybrydowa rzeczywistość, w której żyjemy. Rzeczywistość, w której nasze codzienne doświadczenia są częściowo cyfrowe, a częściowo analogowe. Ten dualizm pokazują jej prace będące efektem połączenia starożytnej sztuki rzeźbienia w kamieniu z nowoczesnym oprogramowaniem do modelowania 3D. Kreowane w cyfrowym świecie prace prezentuje w zmaterializowanej formie w świecie rzeczywistym, nawiązując dialog między tymi dwiema równolegle istniejącymi rzeczywistościami.

Na wystawie w Galerii Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników Silvia Bellia zaprezentuje swoje najnowsze prace stworzone specjalnie z tej okazji. Zwiedzający będą mieli także okazję przyjrzeć się jej pracom, które zostały docenione w międzynarodowych konkursach organizowanych w Polsce. To wisior, wykonany z bursztynu bałtyckiego, miodu, onyksu i srebra, który otrzymał Nagrodę Główną Amberif Design Award „Uśmiech losu” w 2018 r. oraz brosza „Ciało migdałowate” wykonana ze srebra, stali, PLA w druku 3D, która otrzymała nagrodę MSB w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej „Still human?” w 2021 r. Nagrodę stanowiły 1 kg bursztynu oraz zaproszenia do zorganizowania wystawy w Galerii MSB. W ten sposób MSB realizuje jeden ze swoich celów, jakim jest promowanie współczesnego bursztynowego wzornictwa. Swoją przestrzeń wystawienniczą organizacja udostępnia zarówno artystom będącym członkami MSB, jak i twórcom niezależnym z kraju i zagranicy wykorzystującym bursztyn w swoich pracach. Zaproszenia do zorganizowania wystawy otrzymują artyści będący laureatami Nagrody Bursztynowej MSB w następujących konkursach: Joya Barcelona, Legnicki Festiwal Srebro oraz Amberif Design Award. 