Amberif Spring 2022

Zakończyła się 29. edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii Amberif Spring 2022.

w23pj-324832-899328


Tegoroczne targi – największa na świecie impreza promująca bursztyn – wyjątkowo zorganizowane zostały na terenie hali widowiskowo-sportowej Ergo Arena na granicy Gdańska i Sopotu. W trwającej trzy dni imprezie (22-24 marca) wzięło udział ponad 200 wystawców z 13 krajów i 2 tys. gości branżowych oraz kupców z 36 krajów.

Wydarzenia to warzysz ące

Amberif od 29 lat łączy wystawców z kupcami, stwarzając im przestrzeń do spotkań biznesowych i towarzyskich. Przede wszystkim jest jednak miejscem prezentacji najnowszych kolekcji dedykowanych miłośnikom bursztynu z całego świata. Oprócz srebrnej i złotej biżuterii z bursztynem, biżuterii oraz przedmiotów dekoracyjnych ze „złotem Bałtyku”, zakres tematyczny targów obejmuje także kamienie szlachetne, biżuterię ze srebra i złota, narzędzia, materiały i wyposażenie firm produkcyjnych, unikatowe kolekcje autorskiej biżuterii prezentowane w Galerii Projektantów przez indywidualnych twórców, artystów oraz studia projektowe. Po raz pierwszy od wielu lat impreza otwarta była również dla szerokiej publiczności.

Amberif Design Awards

Ważnym punktem targów było rozstrzygnięcie prestiżowych konkursów: Amberif Design Awards i Amberif Selection. Ceremonia wręczenia nagród w dwóch konkursach projektowych odbyła się 23 marca w Dworze Artusa. Nagrodę Główną Prezydenta Miasta Gdańska – Amberif Design Awards, w wysokości 10 tys. zł, otrzymała mieszkanka Mediolanu Emma Carrau Bueno za „Amber Drops Pattern Necklace”. Grand Prix konkursu Amberif Selection i nagrodę, statuetkę ufundowaną przez ministra rozwoju i technologii, otrzymała S&A Spółka Akcyjna za „Sounds of amber”. Nagrodzona praca stanie się także globalną wizytówką reklamową wiosennej edycji targów w 2023 r. Kolejna edycja Amberif jest planowana na 1-3 września 2022 r. A to wszystko w Gdańsku – miejscu, w którym design, biznes i nauka spotykają się w jednym miejscu. Warto tam być! 