Od 7 do 10 maja 2022 odbędą się Międzynarodowe Targi Biżuterii OROAREZZO.

Jest to wydarzenie, które poświęcone jest produktom wytworzonym we Włoszech - Made in Italy oraz biżuterii międzynarodowej, a które już jutro ożywi hale Arezzo Fiere e Congressi i miasto!

Oroarezzo będzie odbywało się nie tylko na halach targowych, ale także na głównych placach historycznego centrum Arezzo. Wszystko jest już gotowe na powitanie firm, operatorów i odwiedzających.

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ JAKO PASZPORT DO PRZYSZŁOŚCI
W niedzielę 8 maja Confindustria Federorafi zajmie się tematem zrównoważonego rozwoju. Techniczne warsztaty zatytułowane „Zrównoważony rozwój paszportem do przyszłości” będą miały na celu podnoszenie świadomości w odniesieniu do wymagań rynku. Na warsztatach miejsce będzie miała debata na temat certyfikatów dotyczących obiegu zamkniętego i identyfikowalności metali szlachetnych oraz roli zrównoważonego rozwoju łańcucha dostaw jako klucza do jego wzmocnienia, szczególnie w świecie luksusu.

NAJLEPSZY PROJEKT NAGRODZONY W KONKURSIE PREMIERY
W niedzielny wieczór w Sugar, na Corso Italia w Arezzo, odbędzie się ceremonia wręczenia nagród w Konkursie Premiere Competition (tylko na zaproszenie). Najlepsza interpretacja motywu "bransoletka" w kategoriach wzornictwa we włoskim złotnictwie ogłosi prezenter telewizyjny Jo Squillo. Aż 58 firm zaprezentowało jury swoje projekty, zarówno z branży jubilerskiej, jak i modowej.

ZŁOTY DZIEŃ... ZŁOTA NOC W SYNERGII Z MIASTEM AREZZO
OROAREZZO będzie kontynuowane poza Expo Centre, w samym sercu toskańskiego miasta. W poniedziałek, wraz z Confguide Confcommercio Arezzo, IEG (Italian Exhibition Group) wybierze się z międzynarodowymi klientami na wycieczkę po mieście, aby zaprezentować im dziedzictwo kulturowe i artystyczne Arezzo.

Ponadto dzięki współpracy z administracją miejską i stowarzyszeniami branżowymi na terenie,
zwiedzających i wystawców zabawi tradycyjna „Gold night”, opracowana i zorganizowana przez Beppe
Angiolini, dyrektora artystycznego miasta Arezzo, wraz z Confcommercio. W sobotę sklepy będą otwarte do 21:00, oferując specjalne rabaty dla zwiedzających i wystawców, a na placach w mieście będzie grana muzyka na żywo.

Pełen program na www.oroarezzo.it.