Ekologiczne opakowanie jubilerskie

Klienci wszystkich sklepów coraz większą rolę przykładają do ekologii. Nie tylko same wyroby, ale także opakowania muszą być przyjazne dla środowiska. Konsumenci coraz większą uwagę przykładają do opakowań, które wyprodukowane zostały z materiałów degradowalnych.


Do niedawna potrzeba posiadania opakowań ekologicznych nie dotyczyła segmentu jubilerskiego, jednak coraz częściej możemy spotkać się z sytuacją, że klienci salonów jubilerskich chcą otrzymać swoją biżuterię opakowaną nie tylko w estetyczne, ale także ekologiczne pudełko.


Obowiązki przedsiębiorcy

Właściciele salonów jubilerskich starają się spełniać wymagania klientów. Dlatego też coraz częściej w sklepach jubilerskich można znaleźć opakowania ekologiczne, w które pakowana jest biżuteria. Najczęściej wśród opakowań jubilerskich możemy znaleźć opakowania papierowe, które łatwo ulegają degradacji. – Preferencje klientów zawsze powinny być brane pod uwagę – mówi Walery Marzeń, właściciel salonu jubilerskiego Opal. – Wśród bogatej oferty opakowań znajdującej się na rynku można znaleźć pudełka, które będą zarówno ekologiczne, jak i po prostu ładne – dodaje. Jubilerzy najczęściej decydują się na kartonowe pudełka, w których mogą umieścić pierścionki czy naszyjniki. Kartonowe opakowania ekologiczne, które zazwyczaj wyprodukowane są z makulatury, swoim wyglądem w żaden sposób nie odbiegają od innych opakowań. Papierowe pudełka mają ciekawą fakturę, kolorystykę, a także elegancki wygląd. – Kartonowe czy tekturowe opakowanie nie musi być brzydkie i wyglądać na tanie – mówi Walery Marzeń. – Czasy kiedy wszystko pakowano w szary papier, dawno się skończyły, a firmy wyspecjalizowały się w produkcji eleganckich opakowań papierowych – dodaje.


Nie można bowiem zapominać, że opakowania kartonowe czy tekturowe wykonane są z niezwykłą starannością. Zazwyczaj w środku opakowania znajduje się gąbka, która umożliwia ekspozycję zakupionej biżuterii i sprawia, że dane opakow [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk