Diamenty z drugiej ręki

W Polsce diamentowy rynek wtórny rozwija się bardzo powoli. Coraz więcej klientów stara się pozyskać jak najwięcej informacji na temat biżuterii, jaką posiadają w domu, oraz znaleźć okazję, aby kupić starą biżuterię z diamentami. Największym jednak zainteresowaniem kupujących cieszą się kamienie, które nie zostały umieszczone w biżuterii.


Niestety, obserwując rynek, można powiedzieć, że zmiany na rynku wtórnym postępują bardzo powoli. Z całą pewnością na taki stan rzeczy wpływ ma nierzetelność sprzedawców oferujących biżuterię z drugiej ręki.


Braki w edukacji

Edukacja na temat diamentów cały czas w naszym kraju nie jest na najwyższym poziomie. W punktach jubilerskich nie ma podstawowego sprzętu, dzięki któremu możliwa byłaby prawidłowa wycena kamienia przyniesionego przez klienta. Znaczna część osób zainteresowanych sprzedażą rodzinnej biżuterii nie zdaje sobie sprawy, że wycen drogocennych kamieni powinni dokonywać wykształceni w tym zakresie rzeczoznawcy jubilerscy, którzy posiadają niezbędną wiedzę i narzędzia, aby w prawidłowy i uczciwy sposób ocenić wartość przyniesionej przez klienta biżuterii. – W Polsce [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej