Moda w czasie pandemii

Klienci polskich salonów jubilerskich stawiają na klasykę. Kupują głównie biżuterię znanych i uznanych marek jubilerskich wykonaną ze złota i srebra. Jak podkreślają właściciele sklepów z biżuterią, rzadko decydują się na eksperymenty modowe.

w22pj-93739-295697

Sprzedaż biżuterii fashion w czasie pandemii znacznie spadła. Polacy przestali masowo kupować modne ozdoby. Jak podkreślają specjaliści, wpływ na ten stan rzeczy ma fakt, że decydując się na kupno biżuterii, klienci zaczęli zwracać uwagę na jej jakość i materiał, z jakiego została wykonana. Biżuterię zaczęto traktować jako lokatę kapitału i przedmiot symboliczny, a nie jako akcesorium modowe.

Modne dodatki

W ubiegłym roku odnotowaliśmy spadek sprzedaży biżuterii fashion – mówi Krzysztof Kowalewski, importer biżuterii modowej. – Właściciele sklepów z biżuterią nie zamawiali akcesoriów modowych, ponieważ klienci przestali je kupować – dodaje. Polacy ochłonęli po pierwszym szoku wywołanym pandemią i przestali masowo dokonywać zakupów za pośrednictwem sieci. Przestali poszukiwać dodatków modowych, ponieważ znacznie rzadziej niż dotychczas wychodzili z domu. Praca zdalna spowodowała, że większość potencjalnych klientów nie potrzebowała biżuterii fashion ze względu na brak możliwości jej zaprezentowania. Warto też zauważyć, że początkowe zainteresowanie kupnem biżuterii, która prezentowana była podczas spotkań online, również osłabło. – Można powiedzieć, że rynek został nasycony w pierwszym roku pandemii, ludzie przyzwyczaili się do zmiany stylu życia i zaczęli przywiązywać coraz większą uwagę do wygody i funkcjonalności kupowanych do [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej