Złoto ekologiczne

Klienci salonów jubilerskich w ostatnim czasie stali się bardziej świadomi i zwracają uwagę nie tylko na jakość materiałów jubilerskich i ich cenę, ale także na sposób ich pozyskania. Klientom w polskich salonach jubilerskich zależy, aby kupowana przez nich biżuteria była bezpieczna dla środowiska naturalnego, pochodziła z legalnych źródeł i wypisywała się w cele zrównoważonego rozwoju.

Niestety informacje, którymi bombardowani są konsumenci na całym świecie, pokazują rynek biżuteryjny, jako rynek pełen nadużyć i to zarówno w stosunku do środowiska naturalnego, jak i wobec ludzi pracujących przy pozyskiwaniu surowca. Międzynarodowa organizacje oraz środowisko jubilerskie pracuje nad tym, aby branża jubilerska jawiła się ludziom jako branża przyjazna środowisku. W salonach jubilerskich na całym świecie można znaleźć biżuterię oznaczoną więc jako etyczną, ekologiczną, przyjazną środowisku czy z recyklingu.

Biżuteria z etycznego złota

Etyczne złoto to złoto pozyskiwane z tzw. odpowiedzialnego górnictwa. Pozyskiwanie kruszcu odbywa się na małą skalę a klient docelowy może prześledzić każdy element procesu tworzenia jego biżuterii. Korzystanie z etycznego złota prowadzi do całkowitego wyeliminowania szarej strefy, ani przy wydobyciu surowca ani przy jego obróbce nie zatrudniane są dzieci, pracownicy mają odpowiednie warunki pracy, za którą otrzymują sprawiedliwe wynagrodzenie. Pozyskiwanie [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl