Jeśli obrączka, to tylko złota

Mimo wzrostu cen biżuteria złota cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem Polaków. Złote kosztowności są ciągle najpopularniejszą biżuterią kupowaną przez naszych rodaków.

pj_2010_09-5.jpg

Złota biżuteria nabywana jest z okazji ślubu, zaręczyn czy jako prezent gwiazdkowy. I mimo że na Zachodzie coraz częściej na palcach nowożeńców pojawiają się obrączki wykonane z innych niż złoto kruszców, to w Polsce najczęściej kupowanymi są obrączki ze złota. Nic nie wskazuje także na to, żeby sytuacja ta w najbliższym czasie miała się zmienić.


Polacy stawiają na klasykę

– Nasi rodacy rzadko decydują się na obrączki wykonane z platyny, tytanu czy stali – mówi Bogdan Wyżykiewicz, jubiler. – Platynowe obrączki są dla większości klientów za drogie, a złoto kojarzy się przede wszystkim z trwałością i elegancją – dodaje. Wśród klientów salonów jubilerskich dominuje przekonanie, że złote obrączki czy pierścionki zaręczynowe są najodpowiedniejszym wyborem. Jedyną zmianą, jaka dokonała się w preferencjach klientów to fakt, że coraz częściej zamiast żółtego złota Polacy wybierają złoto białe. Moda na białe złoto trwa niezmiennie od wielu lat i – jak podkreślają właściciele salonów jubilerskich – nie należy spodziewać się, aby sytuacja ta w najbliższym czasie uległa zmianie. Producenci złotej biżuterii starali się przełamać tendencje i wprowadzali do swoich kolekcji biżuterię wykonaną ze złota czerwonego, różowego czy zielonego, jednak nie udało się sprawić, aby klienci masowo decydowali się na jej zakup. – „Kolorowe” złoto nie cieszy się zainteresowaniem klientów salonów jubilerskich w Polsce – mówi Bogdan Wyżykiewicz. – W naszym kraju dużą rolę przy zakupach u jubilera odgrywa tradycja, dlatego też klienci decydują się na wybór złotych obrączek – dodaje. W salonach jubilerskich możemy więc znaleźć złote, tradycyjne, proste obrączki i złote pier [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk