Złote dodatki

pj_2010_09-25.jpgMimo tegorocznego wzrostu ceny złota – biżuteria z niego wykonana sprzedawała się równie dobrze jak w latach ubiegłych. Na polskim rynku jubilerskim pojawia się coraz więcej hurtowni oferujących zarówno złoto, jak i gotową złotą biżuterię, a jubilerzy i właściciele salonów jubilerskich bardzo często korzystają z ich oferty.


Warto także zauważyć, że sytuacja właścicieli salonów jubilerskich, według najnowszych prognoz dotyczących rynku, będzie się polepszała. Z raportu opublikowanego przez KPMG wynika, że Polacy w tym roku na dobra luksusowe wydadzą 27 miliardów złotych, a w przeciągu trzech lat można spodziewać się wzrostu nawet o połowę. Z całą pewnością, mimo zmieniającej się mody, znaczna część z tych pieniędzy zostanie przeznaczona na zakupy u jubilera.


Złoto jako materiał użyteczny

Do niedawna przedmioty wykonywane ze złota kojarzone były tylko i wyłącznie z biżuterią. Jednak w ostatnim czasie, dzięki trendom płynącym do Polski z USA czy Indii, w naszym kraju zaczęły pojawiać się przedmioty użytkowe wykonane z tego drogocennego kruszcu. Na polskim rynku można bowiem kupić telefony komórkowe, których obudowy wykonane są z 14-karatowego złota, złote etui na okulary czy złote torby na laptopa, które produkowane są przez firmę Zeus Computer z Tokio. Projektanci i twórcy przedmiotów użytkowych starają się uatrakcyjnić swoją ofertę i proponują klientom luksusowe linie swoich produktów. Nie każdego stać na kupno ekskluzywnej torby na laptopa czy złotego samochodu, który wprowadzony został na rynek przez Porsche, ale coraz większej liczbie potencjalnych klientów zależy, aby przedmioty, które posiadają, świadczyły o ich pozycji społecznej i wykonane były z najszlachetniejszych materiałów. – Moda na luksusowe towary w Polsce dopiero się pojawia, jednak obserwując zachowania [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej