Doszkalanie przez internet

Świat przeniósł swoją działalności do przestrzeni wirtualnej, nie dziwi wobec powyższego fakt, że tak samo postąpiła branża biżuteryjna. W internecie pojawia się coraz więcej szkoleń, warsztatów czy wykładów poświęconych biżuterii i sztuce złotniczej.

pj-2010-06v-15

Dla wielu przedstawicieli pandemia jest szansą na zdobycie nowych umiejętności oraz rozwijanie swoich pasji. Złotnicy, projektanci biżuterii oraz jubilerzy dopiero stawiający pierwsze kroki w branży mają szansę na podejrzenie warsztatów najlepszych i nauczenie się nowych technik złotniczych oraz na doskonalenie swojego rzemiosła bez opuszczenia swojej pracowani jubilerskiej.

Budowanie wspólnoty

Zamknięcie pracowni i warsztatów jubilerskich dla klientów spowodowało, że ich właściciele zaczęli poszukiwać innego sposobu na dotarcie ze swoją ofertą do potencjalnych klientów. Większość z nich zdecydowała się na zakładanie lub rozwijanie już istniejącego sklepu autorskiego, jednak część poszła inną ścieżką i rozpoczęła szkolenia złotnicze za pośrednictwem sieci. I jak się okazało – dla części z nich był to strzał w dziesiątkę. Światowa branża jubilerska nie próżnowała w okresie lockdownu, tylko rozwijała swoje umiejętności za pośrednictwem internetu, uczyła się wykorzystywania możliwości jakie niosą nowoczesne technologie, wymieniała poglądy czy dzieliła się doświadczeniem. W Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji organizacje zrzeszające złotników prowadziły szkolenia online, które pozwalały na poznanie narodowych złotników.

Prowadzone szkolenia były płatne i dostępne dla członków stowarzyszeń, dzięki czemu złotnicy mieli możliwość we własnym gronie, wchodzić w świat sztuki. Szkolenia umożliwiały wyćwiczenie technik we własnej pracowani jubilerskiej, przy wykorzystaniu swoich narzędzi i surowców, co oczy [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl