Oprawić internet w złoto, czyli internet rzeczy

Świat, w którym żyjemy, znacznie przyspieszył. Internet stał się podstawowym narzędziem pracy i nikt nie myśli już nawet o prowadzeniu jakiejkolwiek działalność gospodarczej bez umieszczania owoców swojej pracy w przestrzeni wirtualnej. Przyszłość jawi się nam jako czas, w którym świat wirtualny będzie tak samo realny jak materialny. Branża jubilerska musi być gotowa na zmiany, które nie oszczędzą nikogo. Kwestią czasu pozostaje kiedy tzw. internet rzeczy dotrze do branży jubilerskiej i będzie wywierał wpływ na sposób jej postrzegania a także być może sprawi, że będzie ona jednym z narzędzi pozwalających wprowadzić go w pełni do naszego życia.

pj-2010-06v-12

Nazwa „internet rzeczy” może być myląca. Wbrew pozorom nie chodzi o przedmioty, które dzięki internetowi możemy pozyskać a o błyskawiczny przepływ danych pomiędzy posiadanymi przez nas przedmiotami. Już teraz na rynku dostępne są produkty, jak choćby lodówki czy pralki, które możemy obsługiwać wirtualnie. Wydaje się więc, że przyszłość to właśnie „internet rzeczy”. I swoje miejsce na tym rynku może mieć inteligentna biżuteria.

Tradycja a nowoczesność

Przyspieszenie technologiczne będzie związane z rozwojem sieci 5G, która pozwala na znacznie szybszy przesył danych oraz daje możliwość wykorzystania wszystkich dostępnych narzędzi wykorzystujących połączenia internetowe. Sieć 5G to skrót oznaczający najnowszą, piątą generację sieci komórkowej. Rozwój sieci 5G związany jest z coraz szybszym transferem danych, stabilnym Internetem i niskimi opóź- nieniami, co umożliwi zmianę na lepsze wielu dziedzin życia. Lepsza jakość życia to będzie możliwa w wyniku połączenia wielu różnych urządzeń. Nowa technologia obejmuje swoją definicją coś takiego, jak smart cities, czyli koncepcję miast inteligentnych, które niesie za sobą udogodnienia na poziomie całych społeczności, całych [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl