Zawieszka na bransolecie

pj_2010_09-66.jpgCharmsy – zawieszki i beadsy – koraliki zdominowały współczesną modę biżuteryjną. Niemal wszyscy producenci biżuterii mają w swojej ofercie ciekawe kolekcje wisiorków, które można dowolnie ze sobą komponować, dzięki czemu powstają niecodzienne bransoletki czy naszyjniki. Moda na tworzenie bransoletek skomponowanych z charmsów przywędrowała do Polski z Zachodu i natychmiast zdobyła w naszym kraju popularność.


Wśród Polek zapanowała moda na tworzenie własnej biżuterii, którą można dowolnie modyfikować poprzez dodawanie do niej odpowiednich zawieszek. Klientki salonów jubilerskich, dzięki panującemu trendowi, stały się bardziej kreatywne i chcą wraz z twórcami biżuterii decydować o kształcie swojej biżuterii.

pj_2010_09-63.jpg
Pierwsze bransoletki

Pierwsza biżuteria, która umożliwiała klientom salonów jubilerskich dowolne komponowanie ze sobą poszczególnych elementów, powstała w 1976 roku. Na rynek wprowadziła ją duńska firma Trollbeads. Projektantka Lise Aagaard stworzyła pierwszą bransoletkę, która umożliwiała klientkom samodzielne łączenie ręcznie wykonanych koralików Trollbeads. Filozofia właścicielki i głównej projektantki duńskiej firmy Trollbeads Lisy Aagaard zakładała, że biżuteria będzie tworzona przez klientów salonu według ich gustu i życzenia. Biżuteria miała odzwierciedlać potrzeby kobiet, a co za tym idzie, musiała być tworzona samodzielnie poprzez dowolne łączenie koralików. Jednak o modzie na własnoręczne komponowanie z zawieszek bransoletek możemy mówić dopiero od 2002 ro [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk