Biżuteria na zamówienie

Klienci salonów jubilerskich coraz częściej decydują się na zamawianie biżuterii autorskiego projektu. Niejednokrotnie jednak biżuteria wykonana przez złotnika nie pokrywa się z oczekiwaniami zamawiającego. Kłopotów wynikających z nieporozumień można uniknąć, stosując się do polskiego prawodawstwa.

Ustawa z 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej nakłada na projektantów biżuterii obowiązki, których wypełnienie sprawi, że klienci salonów jubilerskich i galerii z biżuterią autorską nie będą mogli wysuwać wobec nich nieuzasadnionych roszczeń.

Obowiązki sprzedawcy

Podstawowym obowiązkiem sprzedawcy jest poinformowanie kupującego o cenie biżuterii oraz jej właściwościach. W momencie sprzedaży biżuterii klient musi wiedzieć, jaki rodzaj biżuterii kupuje, z jakiego materiału jest ona wykonana, w jaki sposób powstała, jaka firma jest jej producentem bądź impo [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl