Przede wszystkim ekologia

Zmieniająca się sytuacja na światowych rynkach wpłynęła na decyzje zakupowe konsumentów. Klienci salonów jubilerskich, tak jak inni, którzy decydują się na zakupy produktów luksusowych, podążając za międzynarodowymi trendami, kupują produkty opakowane w biodegradowalne opakowania.

pj-2010-04v-07

Polakom zależy na losie naszej planety. Mają coraz większą świadomość ekologiczną, dlatego też chcą posiadać opakowania wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Zwracają coraz większą uwagę nie tyle na jakość pudełka czy jego wzornictwo, ile na materiał, z którego zostało zrobione.

Polityka w służbie planety

19 września o godzinie 3.20 na cyfrowym zegarze umieszczonym w samym sercu Manhattanu pojawił się napis „The Earth has a deadline”. Zegar stał się przypomnieniem i ostrzeżeniem przed nadciągają katastrofą klimatyczną. Urządzenie zatrzyma się w momencie, gdy temperatura na Ziemi podniesie się o 1,5 stopnia. Na razie zegar przewiduje, że ludzkość od krytycznego momentu dzieli nieco ponad siedem lat. Jak zauważają autorzy instalacji, Gan Golan i Andrew Boyd, którzy współpracowali z badaczami z Mercator Research Institute on Global Commons and Climate Change, wszyscy ludzie żyjący na planecie są odpowiedzialni za minimalizowanie skutków katastrofy klimatycznej. Twórcy projektu chcieli zmotywować społeczeństwo do podjęcia działań, które zminimalizują skutki katastrofy klimatycznej. Dbałość o los Ziemi została oddana w ręce ludzi, których zachowania konsumenckie mają wpływ na życie na planecie. Nie dziwi wobec powyższego fakt, że tendencja do upowszechniania się ekologicznych postaw widoczna jest w każdej branży. Oczywiście także na rynku jubilerskim, a co za tym idzie – na rynku pudełek przeznaczonych do przechowyw [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl