Biżuteria w miniaturze

pj_2010_09-54.jpgMarcin Bogusław jest projektantem i twórcą biżuterii. Mieszka i pracuje w Warszawie. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród oraz zdobywcą III miejsca na 16. Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej w Legnicy w 2008. Z jego twórczością można zapoznać się między innymi za pośrednictwem strony internetowej: www.marcinboguslaw.pl.


„Polski Jubiler”: Czy proces tworzenia biżuterii jest u pana wywołany jakimś zjawiskiem?

Marcin Bogusław, projektant biżuterii: Inspiruje mnie codzienne otoczenie. Zwracam dużą uwagę na różne elementy maszyn oraz szczegóły w architekturze. Później próbuję to przetwarzać w swojej sztuce.


Która część procesu artystycznego przynosi panu najwięcej satysfakcji? Czy większe zadowolenie czuje pan w momencie projektowania biżuterii, czy w czasie zmagania się z materiałem, aby pomysł mógł zaistnieć w rzeczywistości?

pj_2010_09-72.jpg
Obie chwile są przyjemne. Projektowanie jest szkicowaniem, później następuje konfrontacja z zamiarami technicznymi. Jeśli uda mi się przez to przebrnąć i skończyć realizację zgodnie z [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl