Stale rosnąca sprzedaż zegarków

pj_2010_07-3.jpgInformacje spływające z rynku zegarmistrzowskiego w Polsce są bardzo optymistyczne. I mimo że w naszym kraju sprzedaż zegarków nie jest na najwyższym światowym poziomie, to analitycy podkreślają, że niemal wróciła już do czasów sprzed kryzysu finansowego.


Z całą pewnością wpływ na taki stan rzeczy ma sytuacja sprzedażowa zegarków, z którą mamy do czynienia na całym świecie. Szczególnie imponujące wyniki możemy zauważyć w eksporcie zegarów szwajcarskich, który po rekordowych sprzedażach na początku wiosny cały czas rośnie. W maju bowiem nastąpił wzrost eksportu aż o 13 proc. w porównaniu z marcem i doszedł aż do 1,2 miliarda franków szwajcarskich.


Wzrost sprzedaży pod koniec lata

Dwucyfrowy wzrost eksportu szwajcarskich zegarków z całą pewnością przełoży się na kolejne wzrosty. Analitycy rynku zegarków uważają, że pod koniec lata będziemy mieli na świecie do czynienia ze znacznym zwiększeniem się produkcji zegarków, która do tej pory znajdowała się na średnim poziomie. Taka sytuacja cieszy polskich importerów zegarków, gdyż w najbliższym czasie mogą liczyć oni na zwiększenie sprzedaży swoich produktów także w Polsce. – Polska jest dość trudnym rynkiem, jeśli chodzi o sprzedaż zegarków – mówi Marcjan Korolski, zegarmistrz i importer zegarków. – Nigdy nie będziemy w naszym salonie sprzedawać takiej liczby zegarków, jaką mogą pochwalić się nasi amerykańscy bądź azjatyccy konkurenci, jednak nie mamy także powodów do narzekania, gdyż nasz rynek stale się powiększa i coraz więcej osób decyduje się na zakup luksusowego zegarka – dodaje. Polacy kupują zegarki wprost proporcjonalnie do wzrostu swojego poziomu majątkowego i mimo że nie jesteśmy narodem najbogatszym, to sprzedaż zegar [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl