Wielki reset branży jubilerskiej i nie tylko jej

Na styczeń 2021 r. zaplanowane zostało kolejne Światowe Forum Ekonomiczne. Zaproszeni goście będą debatować o kwestiach związanych z koronawirusem, problemami gospodarki, niepokojami społecznymi. Główne hasło nadchodzącej konferencji to „Wielki Reset”.

pj-2010-03v-10

Jak czytamy na oficjalnej stronie Światowego Forum Ekonomicznego www.weforum.org, kryzys wywołany przez COVID-19 oraz spowodowane nim problemy polityczne, gospodarcze i społeczne zmieniły sposób funkcjonowania ludzi na Ziemi. Ujawniły także niedoskonałości wielu systemowych rozwiązań – od zdrowia i finansów po edukację czy wykorzystanie energii. Celem, jaki stawia sobie Światowe Forum Ekonomiczne, jest rozwiązanie problemów, przed którymi stanęła ludzkość. Eksperci chcą określić przyszły kształt stosunków globalnych, kierunek rozwoju gospodarek narodowych, priorytety społeczeństw, charakter modeli biznesowych i zarządzania nimi.

Świat po kryzysie

– Jeśli będziemy działać szybko i wspólnie, to możemy wyjść z tego kryzysu silniejsi – mówi prof. Klaus Schwab, założyciel i prezes Światowego Forum Ekonomicznego. – Możemy stworzyć lepszy świat i powrócić do kapitalizmu interesariuszy – dodaje. Działania krajów w odpowiedzi na pandemię koronawirusa pokazały, że możliwy jest reset warunków, które uznajemy za fundamenty ekonomiczne i społeczne. To szansa na odświeżenie koncepcji kapitalizmu interesariuszy. – Jesteśmy świadkami spowolnienia gospodarczego, możemy stanąć w obliczu najgorszej recesji od lat 30. ubiegłego wieku – twierdzi prof. Schwab. – Aby jak najszybciej i najmądrzej wyjść z kryzysu [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl