Rozszerzona rzeczywistość dla biżuterii

Rozszerzona rzeczywistość wkracza do świata biżuterii. Lockdown spowodował, że wszyscy zaczęliśmy znacznie częściej korzystać z urządzeń mobilnych i zdaliśmy sobie sprawę, że nie wszystko działa tak dobrze, jak tego sobie życzylibyśmy. Świat zmienia się na naszych oczach i już tylko kilka kroków dzieli nas od życia w świecie wirtualnym.

pj-2010-03v-09

Technologia AR (od ang. augmented reality) łączy świat rzeczywisty z wirtualnym. W wersji podstawowej oznacza możliwość odtworzenia filmu, animacji lub dźwięku za pomocą odpowiedniej aplikacji i urządzenia (np. tabletu lub smartfona) po naciśnięciu znacznika, czyli zdjęcia, grafiki czy napisu. Jednak obecnie coraz więcej firm zaczyna wykorzystywać technologię rozszerzonej rzeczywistości w wersji zaawansowanej, która umożliwia wejście w interakcję z wygenerowanym cyfrowo obrazem lub obiektem 3D, np. wirtualna postać, której dotykamy na ekranie, reaguje na nasze gesty, odpowiada na nasze pytania itp.

Klucz do świata wirtualnego

Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie oferuje AR, należy kupić inteligentne okulary, które pozwolą na poszerzenie naszych zmysłów i przeniesienie nas w świat wirtualny. Na polskim rynku istnieje wiele modeli tego typu urządzeń, których ceny wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Okulary czy gogle AR wyposażone są w kamery, które pozwalają na nakładanie na rzeczywistość, w której się znajdujemy, obrazów czy filmów z rzeczywistości wirtualnej.

W ten sposób dzięki nowoczesnej technologii „przenosimy się” do światów, które jeszcze do niedawna były dla nas niedostępne. Możemy choćby porozmawiać z Mikołajem Kop [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl