13. edycja Międzynarodowych Targów Jubinale

Od 25 do 26 czerwca w Krakowie odbyły się targi Jubinale. Podczas tegorocznej edycji prezentowana była obszerna oferta biżuterii z bursztynem, jak również samego surowca oraz biżuterii srebrnej, złotej, kamieni, pereł, zegarków, a także oferta techniczna i inne usługi i produkty powiązane z branżą jubilerską.

Wystawcy przyjechali do Krakowa nie tylko z Polski – mimo licznych obostrzeń gościliśmy firmy z Litwy, Włoch, Anglii oraz Austrii. Z kolei kupcy przyjechali również ze Słowacji, Litwy, Włoch, Czech, Chin, Niemiec, Austrii, Słowenii, Szwajcarii oraz Turcji, co organizatorzy uważają za spory sukces. W tym roku grupa wystawców była na poziomie 35 proc. zwykłej ich liczby, a obecność kupców proporcjonalnie do liczby wystawców była zadowalająca i przekroczyła oczekiwania sporej części prezentujących. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się oferta biżuterii złotej i srebrnej.

Bezpieczeństwo na targach

Zdecydowanym trendem wśród odwiedzających okazało się przybywanie jednej osoby z firmy, co z kolei przełożyło się na to, że większość odwiedzających gości były to osoby decyzyjne. Dbając o bezpieczeństwo uczestników, w tym roku wszystkie dni targowe przeznaczono tylko dla branży jubilerskiej, w celu ograniczenia liczby odwiedzających do tych najbardziej korzystnych dla branży. Uczestnicy targów jak co roku mogli również skorzystać z bezpłatnej porady branżowych ekspertów w zakresie naprawy, pielęgnacji i wyceny wyrobów oraz kamieni jubilerskich, a także porad przedstawicieli najważniejszych polskich stowarzyszeń i organizacji branżowych, tj. Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników oraz Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich. (mp)