Prezenty z okazji uroczystości religijnych

Klienci salonów jubilerskich z okazji uroczystości religijnych kupują przedmioty jubilerskie, których zadaniem jest upamiętnienie ważnego wydarzenia. Najczęściej decydują się na przedmioty wykonane ze srebra, z jednej strony bowiem doceniają trwałość ofiarowanego prezentu, z drugiej – walory estetyczne kruszcu. Rynek przedmiotów upamiętniających uroczystości religijne wydaje się ustabilizowany, jednak z całą pewnością także on zostanie dotknięty przez koronawirusa.

pj-2010-02v-17
Ograniczenie możliwości swobodnego spotykania się ludzi powoduje, że odwoływane są wszelkie uroczystości, i to zarówno te państwowe i kulturalne, jak i rodzinne. A to z kolei powoduje, że chrzty, komunie święte czy śluby będą świętowane tylko w gronie najbliższej rodziny, co bezpośrednio przekłada się na spadek sprzedaży prezentów.

Wróżenie z fusów

– Trudno przewidzieć, jak będą zachowywać się konsumenci, gdy sytuacja zostanie ustabilizowana – mówi jubiler Bogdan Wyżykiewicz. – Ani biżuteria, ani srebrne przedmioty dawane jako prezenty z okazji uroczystości religijnych nie są produktami pierwszej potrzeby. Bardzo łatwo można z nich zrezygnować – wskazuje. Niemniej jednak rynek przedmiotów religijnych stanowi niszę na rynku jubilerskim i już dziś dokonują na nim zakupów klienci, którzy doskonale wiedzą, czego chcą. – Popularnością w związku z uroczystościami religijnymi od wielu lat cieszą się niezmiennie obrazki związane z konkretnymi uroczystościami, tj. komunią, chrztem czy ślubem – mówi Sebastian Sitkowski z firmy Sovrani Poland. – Na chrzty klienci najczęściej kupują obrazki z aniołami z napisem „Pamiątka Chrztu Świętego”. W ostatnim czasie obserwujemy duże [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak