Komunie święte pod znakiem zapytania

Epidemia koronawirusa odciska swoje piętno w każdej dziedzinie życia społecznego. Problemy mogą pojawić się również w branży dewocjonaliów. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja związana z rozwojem zakażenia, może spowodować odwołanie w całej Polsce komunii świętych, ślubów i chrzcin.

pj-2010-02v-16

Spadek sprzedaży, przestoje na liniach produkcyjnych z całą pewnością odcisną swoje piętno na rynku biżuterii religijnej. Należy jednak zauważyć, że branża ta boryka się z problemami, które nie zaczęły się wraz z pojawianiem się epidemii i nie znikną po jej ustaniu.

Biżuteria religijna niezależna od kościoła

– Dewocjonalia sprzedawane będą zawsze. Rynek potrzebował ich w średniowieczu i będzie potrzebował ich teraz. Jednak z całą pewnością obecna sytuacja związana z koronawirusem odbije się na sprzedaży biżuterii religijnej – mówi Jerzy Stefanek, prezes firmy jubilerskiej Stefanek. Wielka niewiadoma związana z epidemią może spowodować, że w kościołach na terenie całej Polski odwołane zostaną uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, a to z kolei przełoży się na spadek sprzedaży medalików i krzyżyków w salonach jubilerskich. K [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl