Żółte złoto na topie

Specjaliści branży jubilerskiej podkreślają, że w roku 2020 klienci najchętniej kupować będą pierścionki zaręczynowe i obrączki wykonane z żółtego złota. Wpływ na taki stan rzeczy ma, z jednej strony, poszukiwanie przez klientów nowości, z drugiej – paradoksalnie rosnące ceny złota.

pj-2010-02v-14

Klienci chcą podkreślać, że posiadają obrączki i pierścionki wykonane z najdroższego kruszcu. Białe złoto, które królowało na rynku biżuterii ślubnej przez kilka ostatnich lat, w tym sezonie musi ustąpić miejsca tradycyjnej barwie. Warto zauważyć, że klienci stawiają także na kamienie szlachetne i wybierają rubiny, szmaragdy i oczywiście diamenty, ale co zaskakujące, coraz częściej decydują się diamenty czarne.

Tradycyjne kosztowności

Młodzi ludzie – pokolenie nazwane przez socjologów millenialsami – wybierają złoto tradycyjne. – W salonach jubilerskich w całej Polsce widzimy zainteresowanie klientów biżuterią wykonaną z żółtego złota. Rosnące ceny kruszcu powodują, że klienci decydują się na zakup biżuterii ślubnej wykonanej z tradycyjnego złota. Z jednej strony, biżuteria ślubna wykonana z żółtego złota staje się modna, z drugiej – jest traktowana jako lokata kapitału – mówi Paweł Korocikowski, pracownik sklepu YES . Ważnym kryterium, którym kierują się klienci salonów jubilerskich, poza ceną produktu, jest sposób, w jaki wykonana została biżuteria. Polacy chcą posiadać biżuterię, która jest ekologiczna, czyli jej wytworzenie nie miało negatywnego wpływu na środowisko naturalne. – Dla klientów coraz ważniejsza staje się możliwość wyrażenia swoich poglądów za pośrednictwem biżuterii. Chcą też znać historię, powstania danej biżuterii, wiedzieć w jaki sposób została wykonana. Wybierają biżuterię wyprodukowa [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak