Pierścionek rozwodowy

Na rynku mody jubilerskiej pojawił się nowy trend – pierścionek z okazji rozwodu. Polacy, którzy decydują się na rozwód, nie chcą rezygnować z biżuterii i we współpracy ze złotnikiem przerabiają biżuterię ślubną – pierścionek zaręczynowy i obrączki – na przedmiot jubilerski, który będzie symbolizował nowy etap w ich życiu.

pj-2010-02v-13

Kobiety znacznie częściej niż mężczyźni decydują się na wykonanie nowych przedmiotów jubilerskich. Jak same podkreślają, z jednej strony – chcą mieć przedmiot symbolizujący nowy etap w życiu, z drugiej – kierując się świadomością ekologiczną, nie chcą niszczyć środowiska naturalnego, kupując nową biżuterię.

Sprzedaż w lombardzie

Jeszcze do niedawna obrączki i pierścionki zaręczynowe osób po rozwodzie lądowały w szufladzie albo sprzedawane były za bezcen w lombardzie. Jednak obecnie coraz więcej osób decyduje się na przetopienie ich i stworzenie nowych obiektów jubilerskich. Według danych GUS, w ubiegłym roku zawarto w Polsce prawie 193 tys. małżeństw, ale rozwodów w tym samym czasie było ponad 65 tys., a to aż o 2 tys. więcej niż rok wcześniej. Jak oceniają specjaliści, wraz z poprawiającą się sytuacją ekonomiczną kobiet rozwodów może być coraz więcej. Rosnąca liczba rozwodników powoduje, że coraz więcej podmiotów gospodarczych kieruje do nich swoje produkty i usługi. Podobnie na tę sytuację zareagował rynek jubilerski. Moda na ponowne wykorzystanie biżuterii ślubnej dotarła także do Polski. – Polacy powoli przyzwyczajali się do oferty salonów [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak