Biżuteria narodowa

Polacy stają się coraz bardziej świadomi swoich decyzji zakupowych, szczególnie w zakresie zakupu biżuterii. Zależy im na posiadaniu przedmiotów nie tylko oryginalnych, ale także symbolicznych, które pozwolą na podkreślenie swojej przynależności narodowej czy lokalnej.

pj-2019-06v-17

Każde miasto czy region stara się wypromować swoją „specjalność” biżuteryjną. Twórcy coraz chętniej wykorzystują niekonwencjonalne materiały, aby zwrócić uwagę klientów już nie tylko na nietypową biżuterię, ale także na cechy charakterystyczne danego regionu. Jeszcze do niedawna na polskim rynku biżuterii regionalnej królował bursztyn i krzemień pasiasty, teraz pojawiają się na nim polskie opale, kryształy górskie, beton, koronki, węgiel. Twórcy eksperymentują z formą, wykorzystując do swoich projektów nowoczesne narzędzia jubilerskie, jak choćby druk 3D, które pozwalają na wkomponowanie w ozdobę cech charakterystycznych dla danego miasta czy regionu. Dla klientów liczy się przede wszystkim pomysł na stworzenie oryginalnej ozdoby, która podkreślałaby lokalny koloryt. Regionalna biżuteria Jeszcze do niedawna biżuteria regionalna traktowana była przede wszystkim jako pamiątka z podróży po Polsce.

Klienci kupowali niekonwencjonalne ozdoby, chcąc posiadać przedmiot, który będzie przypominał im chwile spędzone w danym miejscu. Jednak ostatnio możemy zauważyć zmiany w podejściu Polaków do regionalnych ozdób, które zaczynają świadczyć o ich tożsamości lokalnej. – W Polsce można zauważyć wręcz modę na produ [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl