Tatuaż biżuteryjny

Spacerując ulicami polskich miast i obserwując przechodniów, można zauważyć modę na ozdabianie swojego ciała za pomocą tatuażu. Coraz więcej Polaków, niezależnie do wieku, wykonuje tatuaże, których celem jest przede wszystkim ozdobienie ciała. Tatuaże stają się coraz popularniejsze, a ich forma, funkcja oraz kształt zmieniają się wraz z pojawianiem się nowych technologii, które umożliwiają wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych wzorów.

pj-2019-06v-09

Wraz z rozwojem technologii pojawiają się także tatuaże, które śmiało można nazwać biżuteryjnymi, oraz takie, które są ni mniej ni więcej, jak wszczepioną podskórnie biżuterią.

Moda, która uwodzi

Od kilku już lat sztuka ozdabiania ciała znajduje coraz szersze grono zwolenników. Kobiety w różnym wieku umieszczają na swoim ciele głównie tatuaże minimalistyczne, niewidoczne na pierwszy rzut oka, mężczyźni preferują wyraziste wzory na całym ciele – polinezyjskie, graficzne, łączące linię ramion z plecami i dłońmi. Ostatnio niezwykle popularne stały się tatuaże 3D, które pozwalają na stworzenie iluzji, że znajdują się one ponad skórą lub w środku ciała. Ta skomplikowana i pracochłonna dla tatuażysty metoda pozwala na wyrażenie siebie, zakwestionowanie swojego człowieczeństwa (choćby poprzez namalowanie wnętrza organizmu kosmity czy robota) oraz stworzenia ze swojego ciała dzieła sztuki. Odnotowania wymaga fakt, że pojawiają się również tatuaże biżuteryjne, które swoim kształtem oraz pełnioną funkcją przypominają biżuterię założoną na ciało. Zainteresowanie tego typu ozdobami rośnie i można odnieść wrażenie, że w najbliższym czasie na ulicach polskich miast będziemy zauważyć coraz więcej osób ozdabiających sw [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak