Modna biżuteria to biżuteria Etyczna

Rynek jubilerski na całym świecie został zdominowany przez biżuterię modową. Biżuteria fashion dzięki niskiej cenie oraz wpisaniu się w najnowsze trendy mody jest najchętniej kupowaną ozdobą w sklepach z biżuterią i akcesoriami jubilerskimi. Jednak obserwując rynek biżuteryjny, można odnieść wrażenie, że jej popularność maleje, a jej miejsce zaczyna zajmować biżuteria etyczna.

pj-2019-05v-13

Biżuteria etyczna to ozdoba wykonana z materiałów pochodzących z recyklingu albo tych, które dzięki biżuterii otrzymują nowe życie i stają się materiałami jubilerskimi. Coraz więcej marek jubilerskich wykorzystuje nietradycyjne materiały jubilerskie, aby stworzyć przedmiot niosący ze sobą przekaz etyczny.

Jednorazowa znaczy niepotrzebna

Biżuteria modowa, produkowana w masowych ilościach i przeznaczona do noszenia w danym sezonie, powoli traci rację bytu. Konsumenci zdają sobie bowiem sprawę z niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą kupowanie biżuterii jednorazowej. Wymienianie ozdób z sezonu na sezon sprawia, że większość biżuterii modowej ląduje w śmietniku. A należy pamiętać, że wykonana jest ona przede wszystkim z różnego rodzaju plastików, które mają niezwykle szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. Konsumenci szukają więc na rynku jubilerskim firm, które oferują produkty eco-friendly, a co za tym idzie – produktów lepszej jakości i o wyszukanym wzornictwie, które będą się nadawały do noszenia znacznie dłużej niż przez jeden sezon.

Ważna jest dla nich także filozofia marki jubilerskiej, której musi zależeć na dobru społeczeństwa oraz środowiska. Na światowym rynku jubilerskim z miesiąca na miesiąc pojawia się coraz więcej marek biżuteryjnych, które tworzą biżuterię etyczną. Większość z nich do produkcji ozdób wykorzystuje materiały z recyklingu. Są jednak firmy, kt [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk