Bursztyn w Domu Uphagena

Od 29 czerwca do 30 sierpnia w Gdańsku można zobaczyć pierwszą wystawę z cyklu „Dizajn w Domu Uphagena”, poświęconą twórczości Doroty Ceneckiej oraz Przemysława Kusia. Wśród kilkudziesięciu eksponatów znajdą się m.in. rzeźby i biżuteria użytkowa, replika łańcucha prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz oraz ciekawostka – bursztynowa „Bitwa pod Grunwaldem”.

pj-2019-04v-21

Na wystawie można podziwiać rzeźby wykonane z naturalnych brył bursztynu bałtyckiego oraz biżuterię użytkową Doroty Ceneckiej i Przemysława Kusia, którzy swoją przygodę z bursztynem rozpoczęli 25 lat temu.

Inicjatywa wystaw

– Zaplanowaliśmy cykl wystaw „Dizajn w Domu Uphagena”, świadomi, że ludzie dziś na wiele sposobów odmieniają i nadużywają słowa „dizajn”. Żyjemy w czasach, w których kupuje się krzesła, nie siadając na nich, i wyciskarki do soków zachwycające swoją dekoracyjną formą, ale niepraktyczne. Uznaliśmy, że Dom Uphagena, siedziba Muzeum Wnętrz Mieszcza [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl