Świat zakochany w bursztynie

Niemal 70 proc. bursztynowej biżuterii na całym świecie pochodzi z Polski. Rodzimi artyści bursztynnicy cieszą się wielką estymą wśród klientów salonów jubilerskich na całym świecie. Polski design jest nie tylko rozpoznawalny, ale także poszukiwany przez użytkowników bursztynowej biżuterii.

pj-2019-04v-13

Ani rosnące ceny bursztynu, ani fakt, że Chiny przestały być głównym odbiorcą polskiej biżuterii, nie spowodowały, że w Polsce powstaje mniej biżuterii z tym surowcem. Polscy artyści błyskawicznie reagują na zmiany rynkowe i dostosowują się do oczekiwań klientów, nie tracąc przy tym niepowtarzalnego stylu. I jeżeli możemy mówić o znaku wyróżniającym polską biżuterię, to z całą pewnością jest to wzornictwo w bursztynowej biżuterii. Polacy a świat Bursztynowa biżuteria eksportowana jest do Stanów Zjednoczonych, krajów Unii Europejskiej, Chin, Arabii Saudyjskiej, Dubaju czy Kataru i wszędzie tam cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kupujących. Dość powiedzieć, że polska biżuteria trafia do ponad 80 krajów. Traktowana jest jako luksusowy wyrób jubilerski z niecodziennym, niezwykłym, oryginalnym surowcem. Wielką rolę przy jego zakupie odgrywa oprawa – ta najczęściej srebrna, sprawia, że w bursztynie uwypuklone zostają wszystkie jego właściwości. A niepowtarzalność bursztynu sprawia, że biżuteria z niego wykonana cieszy się tak wielką popularnością.

Cudze chwalicie , swego nie chcecie

Biżuteria polskich artystów bursztynników trafia na o [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak