Czas zaklęty

pj_2010_05-3.jpg„Polski Jubiler”: Kiedy poczuła pani, że będzie realizowała się w tworzeniu biżuterii? Czy wiedziała pani to od razu, czy musiała pani dojrzeć do decyzji, że dalsze życie podporządkowane będzie tworzeniu kosztowności?


Jadwiga Gorczyczyńska-Przybyło, projektantka, reprezentantka firmy PRZYBYŁO BIŻUTERIA: Kilkanaście lat istniała w Sosnowcu nasza Galeria w Podwórzu, która szybko zyskała sympatię twórców i klientów. Dział biżuterii autorskiej stał mi się szczególnie bliski. Z dużym powodzeniem i radością dobierałam i projektowałam dla klientek indywidualne kolekcje. W tym samym czasie syn Piotr studiował plastykę i obok grafiki zainteresował się biżuterią. Powstała mała rodzinna pracownia, do której dołączył mąż Krzysztof. Galerii już nie ma, a pracownia działa i mam nadzieję, że tak długo jak starczy radości z tworzenia biżuterii, będzie działała.

pj_2010_05-4.jpg
Czy według pani biżuteria powinna spełniać funkcje utylitarne?

Jeśli rozumiemy biżuterię jako przedmiot zdobiący ciało albo strój, a użytkowość biżuterii jako cechę, która umożliwi [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl