Sztuka sakralna na targach

Polskie kościoły wyposażane są w dzieła sztuki złotniczej głównie podczas targów sztuki sakralnej. Część parafii decyduje się także na zakupy w sklepach internetowych, niezwykle rzadko zdarza się, że o wykonanie obiektu sakralnej sztuki złotniczej proszeni są polscy artyści złotnicy.

pj-2019-02av-12

Warto zauważyć, że moda na rynku dewocjonaliów i sakraliów zmienia się. Obecnie mamy do czynienia z jej dwoma nurtami – z jednej strony skromność, z drugiej – przepych i bogactwo. Wbrew pozorom w Polsce daje się pogodzić te dwa wykluczające się kierunki rozwoju sztuki sakralnej.

Targi dla kościoła

W Polsce organizowane są trzy duże cykliczne spotkania branżowe, podczas których księża i zakonnice mogą zapoznać się z panującymi na rynku trendami, a także zakupić przedmioty kultu religijnego. Są to Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów Sacroexpo w Kielcach, Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów Sakralia Poznań oraz Lubelskie Targi Sakralne Lubsacro. Jak podkreślają ich uczestnicy, oferta przygotowana przez wystawców w pełni pokrywa się z zapotrzebowaniem. Na targach można znaleźć niemal wszystko, co niezbędne w wyposażeniu kościołów oraz sklepów parafialnych. Należy także zauważyć, że targi są wydarzeniami z pogranicza wydarzenia kulturalnego i komercyjnego. Pojawią się zatem ryngrafy, ale także podgrzewane siedziska do kościołów i grające ró [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak