Złotnicza rozmowa cd. Moim Zdaniem… w Galerii YES

Zapraszamy wszystkich złotników do spotkania, które może stać się wyjątkowym. Po raz dziewiąty ci ze złotniczej braci, którzy poprzez swoją pracę chcą wyrazić swoje zdanie, spotkają się w miejscu, które jest bardzo ważne. To Galeria YES w Poznaniu. I to spotkanie nastąpi niebawem, gdyż wernisaż, dyskusja i wymiana myśli naszym złotniczym językiem rozpocznie się już 4 kwietnia.

pj-2019-02av-03

Zawsze warto do Galerii YES przyjechać, ale tym razem będzie nieco głośniej. Kilkudziesięciu autorów z kraju i z zagranicy doceniło pomysł przedstawienia „biżuterii z komunikatem”, chciało coś powiedzieć publicznie, i to w sposób wyjątkowy – poprzez swoją złotniczą realizację. Po miesiącach rozwoju projektu to naprawdę mocny i różnorodny przekaz. Tak mocny, że nawet zorganizował kilka osób, które bardzo go „nie lubią” i dają temu kuluarowy wyraz. Czyli jest „dyskusyjnie”, choć tych ukrytych form wypowiedzi w projekcie jakoś nie przewidzieliśmy. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby krytykować projekt publicznie. I jest jeszcze kilka innych osób, które rozpoczynają starania, aby wystawa odbyła się też u nich.

W kraju i za granicą (szczegóły niebawem, na stronie www.moimzdaniem.info). Dziś na pewno możemy już zaprosić do miejsca, w którym w ostatnich latach działo się bardzo wiele. W czasie maksymalnej frekwencji odwiedzających, w lipcu i sierpniu br., projekt „Moim zdaniem...” zaprezentuje się w salach Muzeum Okręgowego w Sandomierzu. W tych samych murach, gdzie na przełomie lat 2015 i 2016 została pokazana największa powojenna wystawa współczesnej sztuki złotniczej. A była to kolekcja Magdy Marii Kwiatkiewicz. To, po Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym, kolejna placówka muzealna doceniająca projekt.

A przed nami kolejne pokazy muzealne. Z kolei w czerwcu spotkamy się w miejscu, w którym projekt rozpoczął swoją drogę – na targach Jubinale w Krakowie 13-15 czerwca. Galeria YES, poprzez osobę Marii Magdaleny Kwiatkiewicz, jej działania, kolekcję i świadomość, czym jest biżuteria i sztuka złotnicza, jest jednym z najważniejszych miejsc, w których można się spotkać. Kilkudziesięciu autorów będzie tego dnia chciało przekazać swoje myśli i emocje. A jeżeli chcesz włączyć się do projektu i chcesz, aby twoje zdanie zostało usłyszane/ zobaczone – zapraszamy. Dołączyć do wystawy można w każdej chwili.

Możesz zdążyć nawet do Poznania. Katalog otwierający wystawę doczekał się już czterech uzupełnień, folder „Uzupełnienie 5” zostanie zaprezentowany 4 kwietnia. A kolejna publikacja papierowa – już w czerwcu. Termin nadsyłania prac, które zostaną sfotografowane i opublikowane dzięki PB Studio, to koniec maja. Chcesz coś powiedzieć? Masz coś do powiedzenia? Czy tylko chcesz zdobić i zarobić?