Roślinne tkanki widziane w mikroskopie złotnika

Rozmowa z Małgorzatą Szewczyk, artystką, projektantką biżuterii, właścicielką marki jubilerskiej Monopolka, o budowaniu tożsamości polskiej biżuterii

pj-2018-06v-18

Jest pani artystką, która w swojej biżuterii nie tylko eksperymentuje z formą, ale także wykorzystuje nowe materiały jubilerskie. Pani biżuteria wyróżnia się na polskim rynku biżuteryjnym oryginalnością. Dlaczego zdecydowała się pani na połączenie tradycyjnych metod wytwarzania biżuterii z nowoczesnymi materiałami jubilerskimi?

Praca z nowoczesnymi kompozytami pozwala mi na tworzenie zgodnie z moją wyobraźnią przestrzenną i kolorystyczną. Czuję, że powstała niezwykła relacja między materią a moją wrażliwością, ponieważ mogę realizować najśmielsze pomysły i jestem nieustannie zaskakiwana niezwykłymi efektami moich eksperymentów. Jest to niemalże alchemiczny świat, który daje mi nieograniczone możliwości tworzenia.

W dość krótkim czasie udało się pani stworzyć swój styl. Jest to duże osiągnięcie i z całą pewnością powód do dumy. Jak udało się pani to osiągnąć? Jak wyglądała pani droga artystyczna? Skąd wziął się u pani pomysł na tworzenie biżuterii?

Temat projektowania biżuterii pochłonął mnie już na trzecim roku studiów wzornictwa przemysłowego. Po w [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl