Kamienie z certyfikatem eco

Jeszcze do niedawna podstawowym kryterium wyboru kamieni szlachetnych była ich wielkość oraz czystość. Klienci salonów jubilerskich, a także producenci biżuterii wybierali kamienie z certyfikatem, który świadczył o ich jakości i źródle pochodzenia.

pj-2018-06v-14

Naturalne kamienie szlachetne były kamieniami najchętniej kupowanymi przez producentów biżuterii na całym świecie. Oczywiście wciąż cieszą się największym zainteresowaniem, a ich ceny są wyznacznikiem ich jakości, jednak coraz częściej klienci poszukują na rynku kamieni syntetycznych. Ich preferencje nie są związane z ceną kamieni szlachetnych, ale ze sposobem ich pozyskania. Klienci chcą posiadać kamienie pozyskane w sposób ekologiczny.

Pokolenie św iadomych klientów

Badania prowadzone na rynku jubilerskim pokazują, że pokolenie millenialsów, czyli osób urodzonych w latach 80. i 90. ubiegłego wieku (zwane także pokoleniem Y), jest zainteresowane kupnem kamieni syntetycznych. Wyprodukowane w laboratorium kamienie szlachetne, a szczególnie diamenty, cieszą się wśród nich największym popytem. Pokoleniu trzydziestolatków, jak wynika z badań, leży na sercu ochrona środowiska, przy czym zwracają oni uwagę na sposób pozyskania kamieni użytych do produkcji ich biżuterii, nie chcą przyczyniać się do wzrostu ch [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk