Im lepsze zabezpieczenie, tym mniejsza składka

Dawna reklama znanej firmy brzmi: przezorny zawsze ubezpieczony. Każdy właściciel salonu jubilerskiego, galerii autorskiej, a także twórca biżuterii powinien mieć ubezpieczenie, które zapewni mu poczucie bezpieczeństwa, a w razie jakichkolwiek kłopotów pozwoli na kontynuowanie działalności. Decydując się na ubezpieczenie salonu jubilerskiego, należy liczyć się z dużymi wydatkami.

pj-2018-06v-09

Firmy ubezpieczeniowe niechętnie decydują się na ubezpieczenia branży jubilerskiej, co powoduje, że zabezpieczenie salonu przed wszystkimi możliwymi zagrożeniami będzie wymagało od właścicieli salonów jubilerskich płacenia dość wysokiej składki ubezpieczeniowej.

Polityka firm ubezpieczeniowych

Inwestycja środków finansowych w biżuterię wiąże się ze sporym ryzykiem. Posiadacz biżuterii musi – z jednej strony – zamrozić swoje pieniądze na dłuższy czas, a z drugiej – zabezpieczyć się na ewentualność kradzieży. Firmy ubezpieczeniowe działające na polskim rynku niechętnie ubezpieczają salony jubilerskie, galerie z biżuterią autorską czy choćby pracownie złotnicze. A właściciele tych podmiotów gospodarczych zmuszeni są do ponoszenia wysokich kosztów składek ubezpieczeniowych. Ubezpieczyciel zazwyczaj żąda od salonu jubilerskiego posiadania nowoczesnych zabezpieczeń przeciwwłamaniowych.

Koszt materiałów oraz instalacji rozmaitych urządzeń jest dość wysoki. Firmy ubezpieczeniowe dokładnie sprawdzają wszelkie atesty i mogą nie zgodzić się na ubezpieczenie choćby ze względu na nis [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl