Srebro, złoto i platyna w proszku

Nowoczesne technologie zrewolucjonizowały rynek biżuterii na świecie. W dzisiejszych czasach możliwe jest już wykonanie nawet najbardziej skomplikowanego wzoru biżuterii dzięki drukowi 3D bezpośrednio w metalu. Mimo że metoda jest wciąż stosunkowo droga, powoli dociera do coraz szerszego kręgu odbiorców.

pj-2018-06v-08

Producenci maszyn dla przemysłu jubilerskiego wprowadzają na rynek coraz nowocześniejsze technologie, których celem jest umożliwienie wykonania biżuterii seryjnej za pomocą drukarki stojącej w pracowni jubilerskiej. Cały czas trwają także prace, aby na nowoczesne drukarki do metalu mógł pozwolić sobie każdy projektant biżuterii. A dla tych, którzy nie chcą mieć jej na własność, powstają specjalistyczne platformy pozwalające na przesłanie projektu i odebranie go w swojej pracowni.

Drukarka do spiekania laserowego

Spiekanie laserowe metali szlachetnych (DMLS ) pozwala projektantom biżuterii na tworzenie ozdób o niezwykle wysublimowanych kształtach. Każda zaprojektowana forma może obecnie być wykonana dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. Jedyną barierą twórcy jest jego wyobraźnia. Sproszkowane metale szlachetne poddawane obróbce w specjalistycznej maszynie – drukarce – umożliwiają w dość krótkim czasie uzyskanie nawet najbardziej skomplikowanych wzorów. Możliwości, jakie oferują projektantom nowości jubilerskie, sprawiają, że rynek ten zmienia się już nie z sezonu na sezon, ale niemal z dnia na dzień. Rynek druku w metalu zrewolucjonizowała metoda CPM, która pozwal [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej