Srebro, skóra i bransolety

pj_2010_04-39.jpg„Polski Jubiler”: Oglądając pani biżuterię, odbiorca ma wrażenie, że wykonana została ona z wielkim uczuciem, że przelała pani w nią całe swoje emocje. Dlaczego pani biżuteria jest taka ekspresyjna i tak silnie oddziałuje na odbiorcę?


Sława Tchórzewska: Tworzenie biżuterii mogłabym porównać do wybuchu. W momencie, gdy przychodzi mi do głowy pomysł, siadam i nie mogę oderwać się aż nie przekażę go w mojej biżuterii. W tworzonym przedmiocie zamykam wszystkie emocje, jakie mi towarzyszą. Zależy mi, żeby biżuteria, którą robię, była oryginalna, unikatowa, jednak nie robię tego za wszelką cenę. Tworzę, ponieważ w ten sposób realizuję siebie i przekazuję światu swoje uczucia. Moja biżuteria to także kolory, które uwielbiam i którymi się bawię. Kiedy rozpoczynam pracę rodzi się pomysł – w momencie dalszej obróbki wyłania się konkretny już zamysł pod względem przede wszystkim kompozycji i dalej to już samo wychodzi i kończy się przemyślaną realizacją – dopóki nie osiągnę samozadowolenia – projekt uznaję za nieskończony… (a jestem bardzo samokrytyczna).


Jak wygląda pani warsztat?


Mój warsztat jest bardzo skromny. Nie pracuję na specjalistycznym sprzęcie komputerowym, ponieważ uważam, że pozbawiłby mnie okazji do osobistego obcowania z materiałem. Nie miałabym także wpływu na niektóre rzeczy, moja biżuteria mogłaby zostać pozbawiona „mojego piętna”. Swoją biżuterię wykonuję sama. Sama robię wszystko – począwszy od bigli do kolczyków a na bransoletach skończywszy. Moim zdaniem własnoręczne tworzenie biżuterii powoduje, że nie udaje się uniknąć pewnych błędów, zdarzają się niedociągnięcia, które nadają przedmiotom niepowtarzalny charakter i powodują, że są one unikatowe, nie [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl