Międzynarodowe Bałtyckie Targi Jubilerskie Amber Trip

Największe w krajach bałtyckich międzynarodowe targi jubilerskie i bursztynnicze Amber Trip, które odbywać się będą od 13 do 16 marca w Wilnie, to wyjątkowa impreza, która zrzeszy zawodowych jubilerów, designerów oraz kupców z najdalszych zakątków świata.

pj-2018-06v-03

Na targach przedstawione zostaną trendy światowego rynku wyrobów bursztynniczych, najnowocześniejsze technologie przemysłu jubilerskiego, a także najnowsze prace zawodowych jubilerów.

Targi w liczbach

W tym roku całkowita powierzchnia targów, mających odbyć się w największym w krajach bałtyckich centrum targowo-kongresowym Litexpo, wyniesie ponad 6,6 tys. m kw., z których 2,7 tys. m kw. zajmą ekspozycje. Ponad połowa powierzchni ekspozycyjnej będzie przeznaczona na bursztyn, około 40 proc. – na wyroby jubilerskie. Oczekuje się, że na XVI Międzynarodowe Targi przybędzie blisko 220 uczestników z branży bursztynniczej i jubilerskiej z 30 krajów. Szacuje się, że targi zwiedzi pół tysiąca ważnych kupców hurtowników, pracowników muzeów, kolekcjonerów, dostawców surowców i kupców. – Celem organizatorów targów jest stworzenie szczególnej przestrzeni dla każdego uczestnika lub gościa Amber Trip, aby czuł się jak w domu, bez względu na to, skąd pochodzi – deklaruje organizator MBTJ Amber Trip Giedrius Guntorius. – Nasze targi są mostem łączącym Europę z innymi kontynentami – dodaje. Ze względu na rosnącą liczbę gości z krajów Bliskiego Wschodu na targach Amber Trip po raz pierwszy zostanie ustanowiony dom modlitwy.

Platforma sprzedaży

Podczas MBTJ Amber Trip funkcjonować będzie platforma obrotu bursztynem Raw Trade przeznaczona dla sprzedawców i kupców surowca. Swoją ofertę zaprezentują na niej sprzedawcy surowca z Rosji, Ukrainy i Polski. Targom towarzyszyć będą także liczne imprezy. Organizatorzy ogłosili m.in. konkurs jubilerski o tematyce społecznej „Przypadkowe bicie serca”, którego laureatów poznamy podczas tegorocznej edycji tragów. W trakcie imprezy wszyscy zainteresowani odwiedzający oraz kupcy będą mieli możliwość uczestniczenia w seminariach i warsztatach poświęconych bursztynowi