Tradycyjna męska ozdoba

Jeszcze do niedawna jedynym rodzajem męskiej biżuterii, na który decydowali się Polacy, były obrączka i zegarek. Sytuacja zmieniła się w ciągu zaledwie kilku sezonów. Męska biżuteria sprzedaje się coraz lepiej i na tym rynku można wyróżnić klika segmentów.

pj-2018-06v-14

W ostatnim czasie w salonach jubilerskich widzimy zwiększone zainteresowanie klientów sygnetami męskimi. Polacy wracają do tradycji i coraz częściej decydują się na zakup tradycyjnej męskiej biżuterii.

Młodzież i młodzi dorośli

Wśród tej grupy wiekowej popularnością cieszy się biżuteria tzw. młodzieżowa, związana z subkulturami oraz biżuteria tradycyjna. Oczywiście wszystko zależy od osobistych preferencji. Młodzi ludzie ozdoby traktują jako symbol pozwalający na podkreślenie przynależności do grupy. Biżuteria pozwala im na zamanifestowanie swoich poglądów. Najmłodsi użytkownicy biżuterii noszą dużą, wyrazistą biżuterię, która staje się komunikatem. Najczęściej są to duże łańcuchy z zawieszkami symbolizującymi stosunek do religii, wyznawane wartości czy świadczące o przynależności do subkultury hiphopowej. Nieco starsi w pogoni za najnowszymi trendami decydują się na zamanifestowanie swoich poglądów politycznych bądź światopoglądowych. Najczęstszym rodzajem biżuterii, na jaki się decydują, są wszelkiego rodzaju bransoletki i zawieszki na szyi. Ozdoby te informują odbiorców choćby o zainteresowaniach, np. sportem czy ekologią. Biżuteria staje się znakiem, dzięki któremu znacznie łatwiej odnaleźć się w t [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej