Diament pamiątkowy w pierścionku

Czym jest diament pamiątkowy i jak wytłumaczyć jego popularność rosnącą na całym świecie? Diament pamiątkowy powstaje ze skremowanych prochów bądź włosów ludzkich. Popularność tego typu usług rośnie także w naszym kraju.

pj-2018-06v-12

To prawda, że niewiele osób decyduje się na stworzenie diamentu z prochów swoich bliskich, za to coraz więcej postanawia stworzyć drogocenny kamień z pukla swoich włosów.

Usługa budząca kontrowersje

Przerobienie włosów w klejnot jest jedną z usług oferowanych przez wyspecjalizowane firmy jubilerskie. Na tę usługę decydują się szczególnie narzeczeni, którzy – urzeczeni wizją stworzenia kamienia z ich DNA – coraz częściej zlecają wykonanie diamentu. Robienie kamienia szlachetnego z własnych włosów czy prochów ludzkich budzi w Polsce kontrowersje. Noszenie bowiem na palcu pierścionka z diamentem wykonanym z prochów najbliższej rodziny nie jest społecznie akceptowane. Należy jednak zauważyć, że na świecie usługa ta znajduje swoich zwolenników. W naszym kraju temat ten jest wciąż tematem tabu.

Znajdują się osoby decydujące się na wykonanie takiego diamentu, jednak nie informują zazwyczaj o tym publicznie. Ujawniona została tylko jedna informacja dotycząca tego typu usługi, mianowicie zleconej przez rodzinę Violetty Villas. Jej członkowie podjęli decyzję o przerobieniu włosów sławnej piosenkarki na diamenty. Informacja ta została przyjęta przez polskie społeczeństwo z pewnego rodzaju niesmakiem. I może stąd taki dystans do tego typu usług. Należy jednak zauważyć, że młodzi ludz [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Marta Andrzejczak