Biżuteria modowa na rynku wtórnym

Polski rynek wtórny obrotu biżuterią rozwija się niezwykle powoli. Polacy nie decydują się na zakup biżuterii wykonanej z materiałów szlachetnych z drugiej ręki.

pj-2018-06v-11

Należy jednak zauważyć, że Polacy kupują, głównie za pośrednictwem stron internetowych, biżuterię modową na rynku wtórnym.

Rynek wtórny w Polsce

Polacy nie kupują biżuterii wykonanej z metali i kamieni szlachetnych na rynku wtórnym. – Sytuacja ta wynika z faktu, że w Polsce rynek wtórny nie istnieje – tłumaczy ekonomista Marek Nowotnik. – Polacy mogą sprzedać swoją starą biżuterię w salonie jubilerskim, lombardzie lub w internecie, jednak rzadko kiedy otrzymują satysfakcjonującą cenę. Biżuteria używana traktowana jest jako złom jubilerski, który wyceniany jest tylko według ilości metalu szlachetnego użytego do jego produkcji – dodaje. Polacy dochodzą do wniosku, że sprzedaż posiadanej biżuterii jest po prostu nieopłacalna.

A jeśli są zmuszeni do sprzedaży, robią to ze znaczną stratą. – Jednym z powodów stagnacji na rynku wtórnym jest także obawa przed oszustwem. Sprzedawca nie chce inwestować swoich pieniędzy w wycenę posiadanej biżuterii, co sprawia, że nie dysponuje certyfikatem jakości oferowanej biżuterii, a kupujący boi się zainwestować swoje pieniądze w biżuterię niepewną – wyjaśnia Marek Nowotnik. Kupujący zdają sobie także sprawę, że zakup biżuterii z metali i kamieni szlachetnych na rynku wtórnym wiąże się z wielkim ryzy [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej