Zmiany na rynku jubilerskim

Na rynku jubilerskim funkcjonuje niemal 12 tys. podmiotów gospodarczych. I co roku pojawia się kilka następnych. Specjaliści wyceniają polską branżę jubilerską na 3 mld zł. Z roku na rok zmienia się jej struktura i pojawiają się na niej zarówno nowe podmioty gospodarcze, jak i nowe produkty oraz usługi jubilerskie.

pj-2018-06v-08

Można powiedzieć, że branża jubilerska niemal w każdym roku ulega gruntownym przemianom. Jest to jedna z najszybciej reagujących na wszelkie zmiany branż w Polsce. Większość producentów biżuterii przeniosła swoją działalność do internetu, inni szukają swojego miejsca zbytu za granicą.

Polska marka jubilerska rozpoznawalna

Polska biżuteria to już marka sama w sobie. Podbija serca Europejczyków. Powoli staje się rozpoznawalna. Polscy projektanci promują siebie i swoje marki na zagranicznych targach i ich praca przynosi efekty. Zdjęcia polskich marek jubilerskich coraz częściej znajdują się na okładkach magazynów modowych, a ich biżuteria zamawiana jest do najbardziej ekskluzywnych butików z biżuterią. Ograniczenie sprzedaży polskiej biżuterii na rynek chiński, wbrew obawom, przyniosło branży biżuterii autorskiej profity.

Projektanci zostali zmuszeni do poszukiwania nowych kanałów dystrybucji i zaczęli walczyć o klientów zza naszej zachodniej granicy. Aktywna promocja biżuterii w sieci, uczestnictwo w targach oraz agresywne kampanie marketingowe przyniosły zamierzony efekt i polska biżuteria wybija się na jedną z najchętniej kupowanych biżuterii autorskich w całej Europie. Należy bowiem podkreślić, że wz [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk