Nauka rzemiosła

Coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków cieszą się wszelkiego rodzaju kursy i szkolenia jubilerskie. Na rynku znajduje się rzesza osób, która chce się nauczyć warsztatu jubilerskiego. A praktyczna nauka zawodu pod okiem fachowców staje się także dodatkową szansą na zarobek dla właścicieli pracowni jubilerskich.


pj-2018-06a-08

Młodzi ludzie chcą poznawać tajniki pracy złotnika i próbować swoich sił jako samodzielni złotnicy. Chodzą na różnego rodzaju szkolenia i uzupełniają wiedzę w zakresie jubilerstwa.

Pseudoszkolenia jubilerskie

Oferta kursów jubilerskich, z jaką spotykamy się na rynku jubilerskim, jest ogromna. Szkoleniem przyszłych adeptów sztuki złotniczej zajmują się zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy, którzy o warsztacie jubilerskim nie wiedzą nic, ale nie przeszkadza im to pobierać opłat za kursy doskonalenia zawodowego. – Szkolenia zawodowe, które zapewniają nauczenie się zawodu w ciągu weekendu, są po prostu śmieszne – oburza się jubiler Jerzy Późnicki. – Zawodu złotnika można uczyć się przez całe życie i umrzeć nie posiadłszy go – dodaje. Niestety duży popyt na szkolenia w zakresie rękodzieła jubilerskiego sprawia, że na rynku możemy znaleźć oferty skierowane do naiwnych, którym wydaje się, że po dwudniowym szkoleniu staną się doskonałymi złotnikami. Kursy reklamują się jako miejsca, gdzie można nauczyć się podstawowych i zaawansowanych technik stosowanych w jubilerstwie. Organizatorzy kursów uważają, że celem kursów jest przekazanie uczestnikom nie tylko wiedzy technicznej, ale także teoretycznej. Tematami, jakie poruszają, są rysunek, kompozycja, autoprezentacja i kreatywność.

Organizatorzy zapewniają, że osoby biorące udział w szkoleniu w bardzo krótkim czasie nauczą się lutowania, grawerowania, repusowania, wycinania, odlewania i polerowania. Można znaleźć także informację, że miesięczne kursy pozwolą nauczyć się inkrustacji, łączenia metali, patynowania. – Niemożliwością jest, aby w tak krótkim czasie nauczyć się wszystkich technik jubilerskich. Nawet geniusz nie porad [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Karol Kulej