Pamiątka z wakacji

Polskie kurorty przyzwyczaiły nas do straganów z tradycyjnymi „chińskimi” pamiątkami z wakacji. Wszędzie, od morza po Tatry, możemy znaleźć niemal te same przedmioty, które klienci kupują niezwykle chętnie. Głównie z powodu braku alternatywy. Tanie, kolorowe, kiczowate rzeczy zdominowały polski rynek pamiątkarski.

pj-2018-06a-17

Znudzeni turyści, przemierzający podczas wakacyjnych spacerów deptaki obstawione przez stragany, kupują przedmioty, które mogą uchodzić za pamiątkę z wakacji. Jednak natychmiast po powrocie do domu „pamiątka” trafia do śmieci, gdyż ani jej walory estetyczne, ani użytkowe nie spełniają oczekiwań klientów. Branża jubilerska, a szczególnie twórcy biżuterii autorskiej, mają szansę na zagospodarowanie tej niszy. Mogą oni starać się wypromować swoją biżuterię jako pamiątkę z wakacji.

Wakacje z biżuterią

Polska biżuteria kojarzy się przede wszystkim z bursztynem i srebrem. Na wakacyjnych straganach możemy znaleźć masę biżuterii, której jakość oraz wzornictwo pozostawia wiele do życzenia. W większości biżuteria, którą można znaleźć w polskich kurortach, to biżuteria masowa, tania, importowana z Chin. Jednak zdarzają się wyjątki. Niektórzy artyści, starając się wykorzystać okres wzmożonego zainteresowania klientów oferowanymi produktami, prezentują w miejscowościach wypoczynkowych swoje wyroby. Otwierają galerie, wynajmują stragany i ukazują turystom swoje wyro [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl

Wiktoria Wilk