Srebro w salonach jubilerskich

W salonach jubilerskich i w galeriach z biżuterią autorską zauważamy wzrost sprzedaży biżuterii srebrnej. Kupowane są zarówno pierścionki, kolczyki, jak i bransoletki, brosze. Polacy stawiają na wzornictwo. Wybierają produkty oryginalne, które pozwolą na wyróżnienie się z tłumu.

pj-2018-06a-16

Biżuteria srebrna sprzedaje się także bardzo dobrze za pośrednictwem stron internetowych. Klienci chętnie zamawiają biżuterię polskich artystów, którzy wyspecjalizowali się w tworzeniu ozdób ze srebra.

Polska specjalizacja

Srebro jest najpopularniejszym metalem wykorzystywanym do produkcji biżuterii artystycznej. Polscy artyści wykorzystują je do produkcji biżuterii – z jednej strony – z powodu popularności wśród klientów, z drugiej – z powodu „specjalizacji”. Można powiedzieć, że polscy twórcy biżuterii specjalizują się w biżuterii wykonywanej ze srebra. Należy zauważyć, że biżuteria ze złota, platyny czy choćby miedzi pojawia się w polskich galeriach z biżuterią artystyczną niezwykle rzadko. Wpływ na taki stan rzeczy mają ceny metali szlachetnych, a także tradycja polskiej „szkoły złotniczej”, która od dziesięcioleci stawia na srebro. I można powiedzieć, że doszła do perfekcji. Polska srebrna biżuteria jest naszą eksportową marką, a polscy twórcy coraz częściej zauważani są na międzynarodowych konkursach złotniczych. Jeszcze do niedawna polska biżuteria kojarzona była tylko z bursztynem, dziś sytuacja powoli ulega zmianie. Polscy artyści w pracach wykorzystują inne niż bursztyn kamienie i materiały jubilerskie, s [...]
Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.
Dostęp dla prenumeratorów

Polskiego Jubilera

Użytkownik:
Hasło:
Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata POLSKIEGO JUBILERA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.polskijubiler.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.polskijubiler.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Polskiego Jubilera skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl